Biyografi

İbrahim Güler

25 Eylül 1981'de İstanbul'da dünayaya gelen İbrahim Güler, baba tarafı Mardinli, anne tarafı ise Lübnanlı olan Süryani kökenli ailenin dört çocuğundan en büyüğüdür. İlkokulu Yeşilyut Arif Şener'de, orta öğrenimini Florya Uğur Koleji'nde, liseyi ise Florya İlke Koleji'nde tamamlamıştır.

Çocukluk yılları boyunca, ailesinin yönlendirmesiyle yine aile şirketinin bir diğer kolu ve baba mesleği olan kuyumculuk, saat ve gözlük sektöründe Kapalı Çarşı ve Bakırköy'de uzunca bir dönem çalışıp ticaret deneyimi edinmiştir.

Üniversite dönemine kadar Yeşilköy'de oturduktan sonra, Kadıköy Bağdat Caddesi'ne taşınıp, üniversite öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nden almış, ardından Ankara Genel Kurmay Başkanlığı'nda vatani görevine gitmiştir.

Ankara Genel Kurmay Başkanlığı'nda askerliğini tamamladıktan sonra, 2005 sonu itibariyle aile şirketi olan NORA YAPI'da Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Müdürü olarak iş hayatına atılan İç Mimar İbrahim Güler, yine inşaat sektörü ve tasarım konusunda çalışmalarına devam etmeyi planlamaktadır.

İngilizce ve Arapça konuşabilmesinin avantajıyla, Orta Çağ ve Modern Çağ mimarisinin örneklerini yerinde araştırmak için yaptığı yurt dışı gezilerinde, farklı kültürlere ait mimarileri inceleme edinmiştit. Bu deneyimlerin, tasarım anlayışının temelini oluşturduğunu söylemiştir.

Sporun hayatında önemli bir yer tuttuğunu söyleyen İbrahim Güler, futbol, tenis, yüzme ve kayak sporlarını yapmaktadır.